iridectomitzar
Indicatiu Subjuntiu Imperatiu Formes no personals
Mode indicatiu
Present
| iridectomitzo (cent.), iridectomitze (val.), iridectomitz (bal.) |
| iridectomitzes |
| iridectomitza |
| iridectomitzem, iridectomitzam (bal.) |
| iridectomitzeu, iridectomitzau (bal.) |
| iridectomitzen |
Perfet
| he iridectomitzat |
| has iridectomitzat |
| ha iridectomitzat |
| hem iridectomitzat |
| heu iridectomitzat |
| han iridectomitzat |
Imperfet
| iridectomitzava |
| iridectomitzaves |
| iridectomitzava |
| iridectomitzàvem |
| iridectomitzàveu |
| iridectomitzaven |
Plusquamperfet
| havia iridectomitzat |
| havies iridectomitzat |
| havia iridectomitzat |
| havíem iridectomitzat |
| havíeu iridectomitzat |
| havien iridectomitzat |
Passat simple
| iridectomitzí |
| iridectomitzares |
| iridectomitzà |
| iridectomitzàrem |
| iridectomitzàreu |
| iridectomitzaren |
Passat perifràstic
| vaig iridectomitzar |
| vas (vares) iridectomitzar |
| va iridectomitzar |
| vam (vàrem) iridectomitzar |
| vau (vàreu) iridectomitzar |
| van (varen) iridectomitzar |
Passat anterior
| haguí iridectomitzat |
| hagueres iridectomitzat |
| hagué iridectomitzat |
| haguérem iridectomitzat |
| haguéreu iridectomitzat |
| hagueren iridectomitzat |
Passat anterior perifràstic
| vaig haver iridectomitzat |
| vas haver iridectomitzat |
| va haver iridectomitzat |
| vam haver iridectomitzat |
| vau haver iridectomitzat |
| van haver iridectomitzat |
Futur
| iridectomitzaré |
| iridectomitzaràs |
| iridectomitzarà |
| iridectomitzarem |
| iridectomitzareu |
| iridectomitzaran |
Futur perfet
| hauré iridectomitzat |
| hauràs iridectomitzat |
| haurà iridectomitzat |
| haurem iridectomitzat |
| haureu iridectomitzat |
| hauran iridectomitzat |
Condicional
| iridectomitzaria |
| iridectomitzaries |
| iridectomitzaria |
| iridectomitzaríem |
| iridectomitzaríeu |
| iridectomitzarien |
Condicional perfet
| hauria (haguera) iridectomitzat |
| hauries (hagueres) iridectomitzat |
| hauria (haguera) iridectomitzat |
| hauríem (haguérem) iridectomitzat |
| hauríeu (haguéreu) iridectomitzat |
| haurien (hagueren) iridectomitzat |
Mode subjuntiu
Present
| iridectomitzi, iridectomitze (val.) |
| iridectomitzis, iridectomitzes (val.) |
| iridectomitzi, iridectomitze (val.) |
| iridectomitzem |
| iridectomitzeu |
| iridectomitzin, iridectomitzen (val.) |
Perfet
| hagi (haja) iridectomitzat |
| hagis (hages) iridectomitzat |
| hagi (haja) iridectomitzat |
| hàgim (hàgem) iridectomitzat |
| hàgiu (hàgeu) iridectomitzat |
| hagin (hagen) iridectomitzat |
Imperfet
| iridectomitzés, iridectomitzara (val.), iridectomitzàs (val., bal.) |
| iridectomitzessis, iridectomitzares (val.), iridectomitzassis (bal.), iridectomitzesses, iridectomitzasses (val., bal.) |
| iridectomitzés, iridectomitzara (val.), iridectomitzàs (val., bal.) |
| iridectomitzéssim, iridectomitzàrem (val.), iridectomitzàssim (bal.), iridectomitzéssem, iridectomitzàssem (val., bal.) |
| iridectomitzéssiu, iridectomitzàreu (val.), iridectomitzàssiu (bal.), iridectomitzésseu, iridectomitzàsseu (val., bal.) |
| iridectomitzessin, iridectomitzaren (val.), iridectomitzassin (bal.), iridectomitzessen, iridectomitzassen (val., bal.) |
Plusquamperfet
| hagués (haguera) iridectomitzat |
| haguessis (hagueres) iridectomitzat |
| hagués (haguera) iridectomitzat |
| haguéssim (haguérem) iridectomitzat |
| haguéssiu (haguéreu) iridectomitzat |
| haguessin (hagueren) iridectomitzat |
Mode imperatiu
Present
| iridectomitza |
| iridectomitzi, iridectomitze (val.) |
| iridectomitzem |
| iridectomitzeu, iridectomitzau (bal.) |
| iridectomitzin, iridectomitzen (val.) |
Formes no personals
Formes no personals
| Infinitiu | iridectomitzar |
|---|---|
| Infinitiu compost | haver iridectomitzat |
| Gerundi | iridectomitzant |
| Gerundi compost | havent iridectomitzat |
| Participi | iridectomitzat , iridectomitzada , iridectomitzats , iridectomitzades |
Abreviatures
- cent. forma verbal d'ús en la variant central i nord-occidental
- val. forma verbal d'ús en la variant valenciana
- bal. forma verbal d'ús en la variant balear
- ort. pre-2017. forma vàlida en l'ortografia anterior a l'any 2017