Conjugació en català del verb «invulnerabilitzar»

Compartiu

Escriviu el verb que voleu cercar i premeu el botó de cerca.

invulnerabilitzar

Indicatiu Subjuntiu Imperatiu Formes no personals

Mode indicatiu

Present
invulnerabilitzo (cent.), invulnerabilitze (val.), invulnerabilitz (bal.)
invulnerabilitzes
invulnerabilitza
invulnerabilitzem, invulnerabilitzam (bal.)
invulnerabilitzeu, invulnerabilitzau (bal.)
invulnerabilitzen
Perfet
he invulnerabilitzat
has invulnerabilitzat
ha invulnerabilitzat
hem invulnerabilitzat
heu invulnerabilitzat
han invulnerabilitzat
Imperfet
invulnerabilitzava
invulnerabilitzaves
invulnerabilitzava
invulnerabilitzàvem
invulnerabilitzàveu
invulnerabilitzaven
Plusquamperfet
havia invulnerabilitzat
havies invulnerabilitzat
havia invulnerabilitzat
havíem invulnerabilitzat
havíeu invulnerabilitzat
havien invulnerabilitzat
Passat simple
invulnerabilitzí
invulnerabilitzares
invulnerabilitzà
invulnerabilitzàrem
invulnerabilitzàreu
invulnerabilitzaren
Passat perifràstic
vaig invulnerabilitzar
vas (vares) invulnerabilitzar
va invulnerabilitzar
vam (vàrem) invulnerabilitzar
vau (vàreu) invulnerabilitzar
van (varen) invulnerabilitzar
Passat anterior
haguí invulnerabilitzat
hagueres invulnerabilitzat
hagué invulnerabilitzat
haguérem invulnerabilitzat
haguéreu invulnerabilitzat
hagueren invulnerabilitzat
Passat anterior perifràstic
vaig haver invulnerabilitzat
vas haver invulnerabilitzat
va haver invulnerabilitzat
vam haver invulnerabilitzat
vau haver invulnerabilitzat
van haver invulnerabilitzat
Futur
invulnerabilitzaré
invulnerabilitzaràs
invulnerabilitzarà
invulnerabilitzarem
invulnerabilitzareu
invulnerabilitzaran
Futur perfet
hauré invulnerabilitzat
hauràs invulnerabilitzat
haurà invulnerabilitzat
haurem invulnerabilitzat
haureu invulnerabilitzat
hauran invulnerabilitzat
Condicional
invulnerabilitzaria
invulnerabilitzaries
invulnerabilitzaria
invulnerabilitzaríem
invulnerabilitzaríeu
invulnerabilitzarien
Condicional perfet
hauria (haguera) invulnerabilitzat
hauries (hagueres) invulnerabilitzat
hauria (haguera) invulnerabilitzat
hauríem (haguérem) invulnerabilitzat
hauríeu (haguéreu) invulnerabilitzat
haurien (hagueren) invulnerabilitzat

Tornar a l'índex

Mode subjuntiu

Present
invulnerabilitzi, invulnerabilitze (val.)
invulnerabilitzis, invulnerabilitzes (val.)
invulnerabilitzi, invulnerabilitze (val.)
invulnerabilitzem
invulnerabilitzeu
invulnerabilitzin, invulnerabilitzen (val.)
Perfet
hagi (haja) invulnerabilitzat
hagis (hages) invulnerabilitzat
hagi (haja) invulnerabilitzat
hàgim (hàgem) invulnerabilitzat
hàgiu (hàgeu) invulnerabilitzat
hagin (hagen) invulnerabilitzat
Imperfet
invulnerabilitzés, invulnerabilitzara (val.), invulnerabilitzàs (val., bal.)
invulnerabilitzessis, invulnerabilitzares (val.), invulnerabilitzassis (bal.), invulnerabilitzesses, invulnerabilitzasses (val., bal.)
invulnerabilitzés, invulnerabilitzara (val.), invulnerabilitzàs (val., bal.)
invulnerabilitzéssim, invulnerabilitzàrem (val.), invulnerabilitzàssim (bal.), invulnerabilitzéssem, invulnerabilitzàssem (val., bal.)
invulnerabilitzéssiu, invulnerabilitzàreu (val.), invulnerabilitzàssiu (bal.), invulnerabilitzésseu, invulnerabilitzàsseu (val., bal.)
invulnerabilitzessin, invulnerabilitzaren (val.), invulnerabilitzassin (bal.), invulnerabilitzessen, invulnerabilitzassen (val., bal.)
Plusquamperfet
hagués (haguera) invulnerabilitzat
haguessis (hagueres) invulnerabilitzat
hagués (haguera) invulnerabilitzat
haguéssim (haguérem) invulnerabilitzat
haguéssiu (haguéreu) invulnerabilitzat
haguessin (hagueren) invulnerabilitzat

Tornar a l'índex

Mode imperatiu

Present
 
invulnerabilitza
invulnerabilitzi, invulnerabilitze (val.)
invulnerabilitzem
invulnerabilitzeu, invulnerabilitzau (bal.)
invulnerabilitzin, invulnerabilitzen (val.)

Tornar a l'índex

Formes no personals

Formes no personals
Infinitiu invulnerabilitzar
Infinitiu compost haver invulnerabilitzat
Gerundi invulnerabilitzant
Gerundi compost havent invulnerabilitzat
Participi invulnerabilitzat , invulnerabilitzada , invulnerabilitzats , invulnerabilitzades

Tornar a l'índex

Abreviatures
  • cent. forma verbal d'ús en la variant central i nord-occidental
  • val. forma verbal d'ús en la variant valenciana
  • bal. forma verbal d'ús en la variant balear
  • ort. pre-2017. forma vàlida en l'ortografia anterior a l'any 2017

O llisteu els verbs que comencen per:
A - B - C - D - E - F - G - H - I - J - K - L - M - N - O - P - Q - R - S - T - U - V - W - X - Y - Z

Aquest diccionari s'ha generat a partir de les dades lingüístiques del diccionari de Softcatalà publicat amb llicència dual LGPL v2.1 i GPL v2. Les definicions dels verbs provenen del Viccionari i es publiquen sota llicència de Creative Commons Reconeixement/Compartir-Igual.