invulnerabilitzar
Indicatiu Subjuntiu Imperatiu Formes no personals
Mode indicatiu
Present
| invulnerabilitzo (cent.), invulnerabilitze (val.), invulnerabilitz (bal.) |
| invulnerabilitzes |
| invulnerabilitza |
| invulnerabilitzem, invulnerabilitzam (bal.) |
| invulnerabilitzeu, invulnerabilitzau (bal.) |
| invulnerabilitzen |
Perfet
| he invulnerabilitzat |
| has invulnerabilitzat |
| ha invulnerabilitzat |
| hem invulnerabilitzat |
| heu invulnerabilitzat |
| han invulnerabilitzat |
Imperfet
| invulnerabilitzava |
| invulnerabilitzaves |
| invulnerabilitzava |
| invulnerabilitzàvem |
| invulnerabilitzàveu |
| invulnerabilitzaven |
Plusquamperfet
| havia invulnerabilitzat |
| havies invulnerabilitzat |
| havia invulnerabilitzat |
| havíem invulnerabilitzat |
| havíeu invulnerabilitzat |
| havien invulnerabilitzat |
Passat simple
| invulnerabilitzí |
| invulnerabilitzares |
| invulnerabilitzà |
| invulnerabilitzàrem |
| invulnerabilitzàreu |
| invulnerabilitzaren |
Passat perifràstic
| vaig invulnerabilitzar |
| vas (vares) invulnerabilitzar |
| va invulnerabilitzar |
| vam (vàrem) invulnerabilitzar |
| vau (vàreu) invulnerabilitzar |
| van (varen) invulnerabilitzar |
Passat anterior
| haguí invulnerabilitzat |
| hagueres invulnerabilitzat |
| hagué invulnerabilitzat |
| haguérem invulnerabilitzat |
| haguéreu invulnerabilitzat |
| hagueren invulnerabilitzat |
Passat anterior perifràstic
| vaig haver invulnerabilitzat |
| vas haver invulnerabilitzat |
| va haver invulnerabilitzat |
| vam haver invulnerabilitzat |
| vau haver invulnerabilitzat |
| van haver invulnerabilitzat |
Futur
| invulnerabilitzaré |
| invulnerabilitzaràs |
| invulnerabilitzarà |
| invulnerabilitzarem |
| invulnerabilitzareu |
| invulnerabilitzaran |
Futur perfet
| hauré invulnerabilitzat |
| hauràs invulnerabilitzat |
| haurà invulnerabilitzat |
| haurem invulnerabilitzat |
| haureu invulnerabilitzat |
| hauran invulnerabilitzat |
Condicional
| invulnerabilitzaria |
| invulnerabilitzaries |
| invulnerabilitzaria |
| invulnerabilitzaríem |
| invulnerabilitzaríeu |
| invulnerabilitzarien |
Condicional perfet
| hauria (haguera) invulnerabilitzat |
| hauries (hagueres) invulnerabilitzat |
| hauria (haguera) invulnerabilitzat |
| hauríem (haguérem) invulnerabilitzat |
| hauríeu (haguéreu) invulnerabilitzat |
| haurien (hagueren) invulnerabilitzat |
Mode subjuntiu
Present
| invulnerabilitzi, invulnerabilitze (val.) |
| invulnerabilitzis, invulnerabilitzes (val.) |
| invulnerabilitzi, invulnerabilitze (val.) |
| invulnerabilitzem |
| invulnerabilitzeu |
| invulnerabilitzin, invulnerabilitzen (val.) |
Perfet
| hagi (haja) invulnerabilitzat |
| hagis (hages) invulnerabilitzat |
| hagi (haja) invulnerabilitzat |
| hàgim (hàgem) invulnerabilitzat |
| hàgiu (hàgeu) invulnerabilitzat |
| hagin (hagen) invulnerabilitzat |
Imperfet
| invulnerabilitzés, invulnerabilitzara (val.), invulnerabilitzàs (val., bal.) |
| invulnerabilitzessis, invulnerabilitzares (val.), invulnerabilitzassis (bal.), invulnerabilitzesses, invulnerabilitzasses (val., bal.) |
| invulnerabilitzés, invulnerabilitzara (val.), invulnerabilitzàs (val., bal.) |
| invulnerabilitzéssim, invulnerabilitzàrem (val.), invulnerabilitzàssim (bal.), invulnerabilitzéssem, invulnerabilitzàssem (val., bal.) |
| invulnerabilitzéssiu, invulnerabilitzàreu (val.), invulnerabilitzàssiu (bal.), invulnerabilitzésseu, invulnerabilitzàsseu (val., bal.) |
| invulnerabilitzessin, invulnerabilitzaren (val.), invulnerabilitzassin (bal.), invulnerabilitzessen, invulnerabilitzassen (val., bal.) |
Plusquamperfet
| hagués (haguera) invulnerabilitzat |
| haguessis (hagueres) invulnerabilitzat |
| hagués (haguera) invulnerabilitzat |
| haguéssim (haguérem) invulnerabilitzat |
| haguéssiu (haguéreu) invulnerabilitzat |
| haguessin (hagueren) invulnerabilitzat |
Mode imperatiu
Present
| invulnerabilitza |
| invulnerabilitzi, invulnerabilitze (val.) |
| invulnerabilitzem |
| invulnerabilitzeu, invulnerabilitzau (bal.) |
| invulnerabilitzin, invulnerabilitzen (val.) |
Formes no personals
Formes no personals
| Infinitiu | invulnerabilitzar |
|---|---|
| Infinitiu compost | haver invulnerabilitzat |
| Gerundi | invulnerabilitzant |
| Gerundi compost | havent invulnerabilitzat |
| Participi | invulnerabilitzat , invulnerabilitzada , invulnerabilitzats , invulnerabilitzades |
Abreviatures
- cent. forma verbal d'ús en la variant central i nord-occidental
- val. forma verbal d'ús en la variant valenciana
- bal. forma verbal d'ús en la variant balear
- ort. pre-2017. forma vàlida en l'ortografia anterior a l'any 2017