infradiagnosticar
Indicatiu Subjuntiu Imperatiu Formes no personals
Mode indicatiu
Present
| infradiagnostico (cent.), infradiagnostique (val.), infradiagnostic (bal.) |
| infradiagnostiques |
| infradiagnostica |
| infradiagnostiquem, infradiagnosticam (bal.) |
| infradiagnostiqueu, infradiagnosticau (bal.) |
| infradiagnostiquen |
Perfet
| he infradiagnosticat |
| has infradiagnosticat |
| ha infradiagnosticat |
| hem infradiagnosticat |
| heu infradiagnosticat |
| han infradiagnosticat |
Imperfet
| infradiagnosticava |
| infradiagnosticaves |
| infradiagnosticava |
| infradiagnosticàvem |
| infradiagnosticàveu |
| infradiagnosticaven |
Plusquamperfet
| havia infradiagnosticat |
| havies infradiagnosticat |
| havia infradiagnosticat |
| havíem infradiagnosticat |
| havíeu infradiagnosticat |
| havien infradiagnosticat |
Passat simple
| infradiagnostiquí |
| infradiagnosticares |
| infradiagnosticà |
| infradiagnosticàrem |
| infradiagnosticàreu |
| infradiagnosticaren |
Passat perifràstic
| vaig infradiagnosticar |
| vas (vares) infradiagnosticar |
| va infradiagnosticar |
| vam (vàrem) infradiagnosticar |
| vau (vàreu) infradiagnosticar |
| van (varen) infradiagnosticar |
Passat anterior
| haguí infradiagnosticat |
| hagueres infradiagnosticat |
| hagué infradiagnosticat |
| haguérem infradiagnosticat |
| haguéreu infradiagnosticat |
| hagueren infradiagnosticat |
Passat anterior perifràstic
| vaig haver infradiagnosticat |
| vas haver infradiagnosticat |
| va haver infradiagnosticat |
| vam haver infradiagnosticat |
| vau haver infradiagnosticat |
| van haver infradiagnosticat |
Futur
| infradiagnosticaré |
| infradiagnosticaràs |
| infradiagnosticarà |
| infradiagnosticarem |
| infradiagnosticareu |
| infradiagnosticaran |
Futur perfet
| hauré infradiagnosticat |
| hauràs infradiagnosticat |
| haurà infradiagnosticat |
| haurem infradiagnosticat |
| haureu infradiagnosticat |
| hauran infradiagnosticat |
Condicional
| infradiagnosticaria |
| infradiagnosticaries |
| infradiagnosticaria |
| infradiagnosticaríem |
| infradiagnosticaríeu |
| infradiagnosticarien |
Condicional perfet
| hauria (haguera) infradiagnosticat |
| hauries (hagueres) infradiagnosticat |
| hauria (haguera) infradiagnosticat |
| hauríem (haguérem) infradiagnosticat |
| hauríeu (haguéreu) infradiagnosticat |
| haurien (hagueren) infradiagnosticat |
Mode subjuntiu
Present
| infradiagnostiqui, infradiagnostique (val.) |
| infradiagnostiquis, infradiagnostiques (val.) |
| infradiagnostiqui, infradiagnostique (val.) |
| infradiagnostiquem |
| infradiagnostiqueu |
| infradiagnostiquin, infradiagnostiquen (val.) |
Perfet
| hagi (haja) infradiagnosticat |
| hagis (hages) infradiagnosticat |
| hagi (haja) infradiagnosticat |
| hàgim (hàgem) infradiagnosticat |
| hàgiu (hàgeu) infradiagnosticat |
| hagin (hagen) infradiagnosticat |
Imperfet
| infradiagnostiqués, infradiagnosticara (val.), infradiagnosticàs (val., bal.) |
| infradiagnostiquessis, infradiagnosticares (val.), infradiagnosticassis (bal.), infradiagnostiquesses, infradiagnosticasses (val., bal.) |
| infradiagnostiqués, infradiagnosticara (val.), infradiagnosticàs (val., bal.) |
| infradiagnostiquéssim, infradiagnosticàrem (val.), infradiagnosticàssim (bal.), infradiagnostiquéssem, infradiagnosticàssem (val., bal.) |
| infradiagnostiquéssiu, infradiagnosticàreu (val.), infradiagnosticàssiu (bal.), infradiagnostiquésseu, infradiagnosticàsseu (val., bal.) |
| infradiagnostiquessin, infradiagnosticaren (val.), infradiagnosticassin (bal.), infradiagnostiquessen, infradiagnosticassen (val., bal.) |
Plusquamperfet
| hagués (haguera) infradiagnosticat |
| haguessis (hagueres) infradiagnosticat |
| hagués (haguera) infradiagnosticat |
| haguéssim (haguérem) infradiagnosticat |
| haguéssiu (haguéreu) infradiagnosticat |
| haguessin (hagueren) infradiagnosticat |
Mode imperatiu
Present
| infradiagnostica |
| infradiagnostiqui, infradiagnostique (val.) |
| infradiagnostiquem |
| infradiagnostiqueu, infradiagnosticau (bal.) |
| infradiagnostiquin, infradiagnostiquen (val.) |
Formes no personals
Formes no personals
| Infinitiu | infradiagnosticar |
|---|---|
| Infinitiu compost | haver infradiagnosticat |
| Gerundi | infradiagnosticant |
| Gerundi compost | havent infradiagnosticat |
| Participi | infradiagnosticat , infradiagnosticada , infradiagnosticats , infradiagnosticades |
Abreviatures
- cent. forma verbal d'ús en la variant central i nord-occidental
- val. forma verbal d'ús en la variant valenciana
- bal. forma verbal d'ús en la variant balear
- ort. pre-2017. forma vàlida en l'ortografia anterior a l'any 2017