Conjugació en català del verb «infradiagnosticar»

Compartiu

Escriviu el verb que voleu cercar i premeu el botó de cerca.

infradiagnosticar

Indicatiu Subjuntiu Imperatiu Formes no personals

Mode indicatiu

Present
infradiagnostico (cent.), infradiagnostique (val.), infradiagnostic (bal.)
infradiagnostiques
infradiagnostica
infradiagnostiquem, infradiagnosticam (bal.)
infradiagnostiqueu, infradiagnosticau (bal.)
infradiagnostiquen
Perfet
he infradiagnosticat
has infradiagnosticat
ha infradiagnosticat
hem infradiagnosticat
heu infradiagnosticat
han infradiagnosticat
Imperfet
infradiagnosticava
infradiagnosticaves
infradiagnosticava
infradiagnosticàvem
infradiagnosticàveu
infradiagnosticaven
Plusquamperfet
havia infradiagnosticat
havies infradiagnosticat
havia infradiagnosticat
havíem infradiagnosticat
havíeu infradiagnosticat
havien infradiagnosticat
Passat simple
infradiagnostiquí
infradiagnosticares
infradiagnosticà
infradiagnosticàrem
infradiagnosticàreu
infradiagnosticaren
Passat perifràstic
vaig infradiagnosticar
vas (vares) infradiagnosticar
va infradiagnosticar
vam (vàrem) infradiagnosticar
vau (vàreu) infradiagnosticar
van (varen) infradiagnosticar
Passat anterior
haguí infradiagnosticat
hagueres infradiagnosticat
hagué infradiagnosticat
haguérem infradiagnosticat
haguéreu infradiagnosticat
hagueren infradiagnosticat
Passat anterior perifràstic
vaig haver infradiagnosticat
vas haver infradiagnosticat
va haver infradiagnosticat
vam haver infradiagnosticat
vau haver infradiagnosticat
van haver infradiagnosticat
Futur
infradiagnosticaré
infradiagnosticaràs
infradiagnosticarà
infradiagnosticarem
infradiagnosticareu
infradiagnosticaran
Futur perfet
hauré infradiagnosticat
hauràs infradiagnosticat
haurà infradiagnosticat
haurem infradiagnosticat
haureu infradiagnosticat
hauran infradiagnosticat
Condicional
infradiagnosticaria
infradiagnosticaries
infradiagnosticaria
infradiagnosticaríem
infradiagnosticaríeu
infradiagnosticarien
Condicional perfet
hauria (haguera) infradiagnosticat
hauries (hagueres) infradiagnosticat
hauria (haguera) infradiagnosticat
hauríem (haguérem) infradiagnosticat
hauríeu (haguéreu) infradiagnosticat
haurien (hagueren) infradiagnosticat

Tornar a l'índex

Mode subjuntiu

Present
infradiagnostiqui, infradiagnostique (val.)
infradiagnostiquis, infradiagnostiques (val.)
infradiagnostiqui, infradiagnostique (val.)
infradiagnostiquem
infradiagnostiqueu
infradiagnostiquin, infradiagnostiquen (val.)
Perfet
hagi (haja) infradiagnosticat
hagis (hages) infradiagnosticat
hagi (haja) infradiagnosticat
hàgim (hàgem) infradiagnosticat
hàgiu (hàgeu) infradiagnosticat
hagin (hagen) infradiagnosticat
Imperfet
infradiagnostiqués, infradiagnosticara (val.), infradiagnosticàs (val., bal.)
infradiagnostiquessis, infradiagnosticares (val.), infradiagnosticassis (bal.), infradiagnostiquesses, infradiagnosticasses (val., bal.)
infradiagnostiqués, infradiagnosticara (val.), infradiagnosticàs (val., bal.)
infradiagnostiquéssim, infradiagnosticàrem (val.), infradiagnosticàssim (bal.), infradiagnostiquéssem, infradiagnosticàssem (val., bal.)
infradiagnostiquéssiu, infradiagnosticàreu (val.), infradiagnosticàssiu (bal.), infradiagnostiquésseu, infradiagnosticàsseu (val., bal.)
infradiagnostiquessin, infradiagnosticaren (val.), infradiagnosticassin (bal.), infradiagnostiquessen, infradiagnosticassen (val., bal.)
Plusquamperfet
hagués (haguera) infradiagnosticat
haguessis (hagueres) infradiagnosticat
hagués (haguera) infradiagnosticat
haguéssim (haguérem) infradiagnosticat
haguéssiu (haguéreu) infradiagnosticat
haguessin (hagueren) infradiagnosticat

Tornar a l'índex

Mode imperatiu

Present
 
infradiagnostica
infradiagnostiqui, infradiagnostique (val.)
infradiagnostiquem
infradiagnostiqueu, infradiagnosticau (bal.)
infradiagnostiquin, infradiagnostiquen (val.)

Tornar a l'índex

Formes no personals

Formes no personals
Infinitiu infradiagnosticar
Infinitiu compost haver infradiagnosticat
Gerundi infradiagnosticant
Gerundi compost havent infradiagnosticat
Participi infradiagnosticat , infradiagnosticada , infradiagnosticats , infradiagnosticades

Tornar a l'índex

Abreviatures
  • cent. forma verbal d'ús en la variant central i nord-occidental
  • val. forma verbal d'ús en la variant valenciana
  • bal. forma verbal d'ús en la variant balear
  • ort. pre-2017. forma vàlida en l'ortografia anterior a l'any 2017

O llisteu els verbs que comencen per:
A - B - C - D - E - F - G - H - I - J - K - L - M - N - O - P - Q - R - S - T - U - V - W - X - Y - Z

Aquest diccionari s'ha generat a partir de les dades lingüístiques del diccionari de Softcatalà publicat amb llicència dual LGPL v2.1 i GPL v2. Les definicions dels verbs provenen del Viccionari i es publiquen sota llicència de Creative Commons Reconeixement/Compartir-Igual.