immunoprecipitar
Indicatiu Subjuntiu Imperatiu Formes no personals
Mode indicatiu
Present
| immunoprecipito (cent.), immunoprecipite (val.), immunoprecipit (bal.) |
| immunoprecipites |
| immunoprecipita |
| immunoprecipitem, immunoprecipitam (bal.) |
| immunoprecipiteu, immunoprecipitau (bal.) |
| immunoprecipiten |
Perfet
| he immunoprecipitat |
| has immunoprecipitat |
| ha immunoprecipitat |
| hem immunoprecipitat |
| heu immunoprecipitat |
| han immunoprecipitat |
Imperfet
| immunoprecipitava |
| immunoprecipitaves |
| immunoprecipitava |
| immunoprecipitàvem |
| immunoprecipitàveu |
| immunoprecipitaven |
Plusquamperfet
| havia immunoprecipitat |
| havies immunoprecipitat |
| havia immunoprecipitat |
| havíem immunoprecipitat |
| havíeu immunoprecipitat |
| havien immunoprecipitat |
Passat simple
| immunoprecipití |
| immunoprecipitares |
| immunoprecipità |
| immunoprecipitàrem |
| immunoprecipitàreu |
| immunoprecipitaren |
Passat perifràstic
| vaig immunoprecipitar |
| vas (vares) immunoprecipitar |
| va immunoprecipitar |
| vam (vàrem) immunoprecipitar |
| vau (vàreu) immunoprecipitar |
| van (varen) immunoprecipitar |
Passat anterior
| haguí immunoprecipitat |
| hagueres immunoprecipitat |
| hagué immunoprecipitat |
| haguérem immunoprecipitat |
| haguéreu immunoprecipitat |
| hagueren immunoprecipitat |
Passat anterior perifràstic
| vaig haver immunoprecipitat |
| vas haver immunoprecipitat |
| va haver immunoprecipitat |
| vam haver immunoprecipitat |
| vau haver immunoprecipitat |
| van haver immunoprecipitat |
Futur
| immunoprecipitaré |
| immunoprecipitaràs |
| immunoprecipitarà |
| immunoprecipitarem |
| immunoprecipitareu |
| immunoprecipitaran |
Futur perfet
| hauré immunoprecipitat |
| hauràs immunoprecipitat |
| haurà immunoprecipitat |
| haurem immunoprecipitat |
| haureu immunoprecipitat |
| hauran immunoprecipitat |
Condicional
| immunoprecipitaria |
| immunoprecipitaries |
| immunoprecipitaria |
| immunoprecipitaríem |
| immunoprecipitaríeu |
| immunoprecipitarien |
Condicional perfet
| hauria (haguera) immunoprecipitat |
| hauries (hagueres) immunoprecipitat |
| hauria (haguera) immunoprecipitat |
| hauríem (haguérem) immunoprecipitat |
| hauríeu (haguéreu) immunoprecipitat |
| haurien (hagueren) immunoprecipitat |
Mode subjuntiu
Present
| immunoprecipiti, immunoprecipite (val.) |
| immunoprecipitis, immunoprecipites (val.) |
| immunoprecipiti, immunoprecipite (val.) |
| immunoprecipitem |
| immunoprecipiteu |
| immunoprecipitin, immunoprecipiten (val.) |
Perfet
| hagi (haja) immunoprecipitat |
| hagis (hages) immunoprecipitat |
| hagi (haja) immunoprecipitat |
| hàgim (hàgem) immunoprecipitat |
| hàgiu (hàgeu) immunoprecipitat |
| hagin (hagen) immunoprecipitat |
Imperfet
| immunoprecipités, immunoprecipitara (val.), immunoprecipitàs (val., bal.) |
| immunoprecipitessis, immunoprecipitares (val.), immunoprecipitassis (bal.), immunoprecipitesses, immunoprecipitasses (val., bal.) |
| immunoprecipités, immunoprecipitara (val.), immunoprecipitàs (val., bal.) |
| immunoprecipitéssim, immunoprecipitàrem (val.), immunoprecipitàssim (bal.), immunoprecipitéssem, immunoprecipitàssem (val., bal.) |
| immunoprecipitéssiu, immunoprecipitàreu (val.), immunoprecipitàssiu (bal.), immunoprecipitésseu, immunoprecipitàsseu (val., bal.) |
| immunoprecipitessin, immunoprecipitaren (val.), immunoprecipitassin (bal.), immunoprecipitessen, immunoprecipitassen (val., bal.) |
Plusquamperfet
| hagués (haguera) immunoprecipitat |
| haguessis (hagueres) immunoprecipitat |
| hagués (haguera) immunoprecipitat |
| haguéssim (haguérem) immunoprecipitat |
| haguéssiu (haguéreu) immunoprecipitat |
| haguessin (hagueren) immunoprecipitat |
Mode imperatiu
Present
| immunoprecipita |
| immunoprecipiti, immunoprecipite (val.) |
| immunoprecipitem |
| immunoprecipiteu, immunoprecipitau (bal.) |
| immunoprecipitin, immunoprecipiten (val.) |
Formes no personals
Formes no personals
| Infinitiu | immunoprecipitar |
|---|---|
| Infinitiu compost | haver immunoprecipitat |
| Gerundi | immunoprecipitant |
| Gerundi compost | havent immunoprecipitat |
| Participi | immunoprecipitat , immunoprecipitada , immunoprecipitats , immunoprecipitades |
Abreviatures
- cent. forma verbal d'ús en la variant central i nord-occidental
- val. forma verbal d'ús en la variant valenciana
- bal. forma verbal d'ús en la variant balear
- ort. pre-2017. forma vàlida en l'ortografia anterior a l'any 2017