Conjugació en català del verb «immunoprecipitar»

Compartiu

Escriviu el verb que voleu cercar i premeu el botó de cerca.

immunoprecipitar

Indicatiu Subjuntiu Imperatiu Formes no personals

Mode indicatiu

Present
immunoprecipito (cent.), immunoprecipite (val.), immunoprecipit (bal.)
immunoprecipites
immunoprecipita
immunoprecipitem, immunoprecipitam (bal.)
immunoprecipiteu, immunoprecipitau (bal.)
immunoprecipiten
Perfet
he immunoprecipitat
has immunoprecipitat
ha immunoprecipitat
hem immunoprecipitat
heu immunoprecipitat
han immunoprecipitat
Imperfet
immunoprecipitava
immunoprecipitaves
immunoprecipitava
immunoprecipitàvem
immunoprecipitàveu
immunoprecipitaven
Plusquamperfet
havia immunoprecipitat
havies immunoprecipitat
havia immunoprecipitat
havíem immunoprecipitat
havíeu immunoprecipitat
havien immunoprecipitat
Passat simple
immunoprecipití
immunoprecipitares
immunoprecipità
immunoprecipitàrem
immunoprecipitàreu
immunoprecipitaren
Passat perifràstic
vaig immunoprecipitar
vas (vares) immunoprecipitar
va immunoprecipitar
vam (vàrem) immunoprecipitar
vau (vàreu) immunoprecipitar
van (varen) immunoprecipitar
Passat anterior
haguí immunoprecipitat
hagueres immunoprecipitat
hagué immunoprecipitat
haguérem immunoprecipitat
haguéreu immunoprecipitat
hagueren immunoprecipitat
Passat anterior perifràstic
vaig haver immunoprecipitat
vas haver immunoprecipitat
va haver immunoprecipitat
vam haver immunoprecipitat
vau haver immunoprecipitat
van haver immunoprecipitat
Futur
immunoprecipitaré
immunoprecipitaràs
immunoprecipitarà
immunoprecipitarem
immunoprecipitareu
immunoprecipitaran
Futur perfet
hauré immunoprecipitat
hauràs immunoprecipitat
haurà immunoprecipitat
haurem immunoprecipitat
haureu immunoprecipitat
hauran immunoprecipitat
Condicional
immunoprecipitaria
immunoprecipitaries
immunoprecipitaria
immunoprecipitaríem
immunoprecipitaríeu
immunoprecipitarien
Condicional perfet
hauria (haguera) immunoprecipitat
hauries (hagueres) immunoprecipitat
hauria (haguera) immunoprecipitat
hauríem (haguérem) immunoprecipitat
hauríeu (haguéreu) immunoprecipitat
haurien (hagueren) immunoprecipitat

Tornar a l'índex

Mode subjuntiu

Present
immunoprecipiti, immunoprecipite (val.)
immunoprecipitis, immunoprecipites (val.)
immunoprecipiti, immunoprecipite (val.)
immunoprecipitem
immunoprecipiteu
immunoprecipitin, immunoprecipiten (val.)
Perfet
hagi (haja) immunoprecipitat
hagis (hages) immunoprecipitat
hagi (haja) immunoprecipitat
hàgim (hàgem) immunoprecipitat
hàgiu (hàgeu) immunoprecipitat
hagin (hagen) immunoprecipitat
Imperfet
immunoprecipités, immunoprecipitara (val.), immunoprecipitàs (val., bal.)
immunoprecipitessis, immunoprecipitares (val.), immunoprecipitassis (bal.), immunoprecipitesses, immunoprecipitasses (val., bal.)
immunoprecipités, immunoprecipitara (val.), immunoprecipitàs (val., bal.)
immunoprecipitéssim, immunoprecipitàrem (val.), immunoprecipitàssim (bal.), immunoprecipitéssem, immunoprecipitàssem (val., bal.)
immunoprecipitéssiu, immunoprecipitàreu (val.), immunoprecipitàssiu (bal.), immunoprecipitésseu, immunoprecipitàsseu (val., bal.)
immunoprecipitessin, immunoprecipitaren (val.), immunoprecipitassin (bal.), immunoprecipitessen, immunoprecipitassen (val., bal.)
Plusquamperfet
hagués (haguera) immunoprecipitat
haguessis (hagueres) immunoprecipitat
hagués (haguera) immunoprecipitat
haguéssim (haguérem) immunoprecipitat
haguéssiu (haguéreu) immunoprecipitat
haguessin (hagueren) immunoprecipitat

Tornar a l'índex

Mode imperatiu

Present
 
immunoprecipita
immunoprecipiti, immunoprecipite (val.)
immunoprecipitem
immunoprecipiteu, immunoprecipitau (bal.)
immunoprecipitin, immunoprecipiten (val.)

Tornar a l'índex

Formes no personals

Formes no personals
Infinitiu immunoprecipitar
Infinitiu compost haver immunoprecipitat
Gerundi immunoprecipitant
Gerundi compost havent immunoprecipitat
Participi immunoprecipitat , immunoprecipitada , immunoprecipitats , immunoprecipitades

Tornar a l'índex

Abreviatures
  • cent. forma verbal d'ús en la variant central i nord-occidental
  • val. forma verbal d'ús en la variant valenciana
  • bal. forma verbal d'ús en la variant balear
  • ort. pre-2017. forma vàlida en l'ortografia anterior a l'any 2017

O llisteu els verbs que comencen per:
A - B - C - D - E - F - G - H - I - J - K - L - M - N - O - P - Q - R - S - T - U - V - W - X - Y - Z

Aquest diccionari s'ha generat a partir de les dades lingüístiques del diccionari de Softcatalà publicat amb llicència dual LGPL v2.1 i GPL v2. Les definicions dels verbs provenen del Viccionari i es publiquen sota llicència de Creative Commons Reconeixement/Compartir-Igual.