Conjugació en català del verb «immaterialitzar»

Compartiu

Escriviu el verb que voleu cercar i premeu el botó de cerca.

immaterialitzar

Indicatiu Subjuntiu Imperatiu Formes no personals Definició

Mode indicatiu

Present
immaterialitzo (cent.), immaterialitze (val.), immaterialitz (bal.)
immaterialitzes
immaterialitza
immaterialitzem, immaterialitzam (bal.)
immaterialitzeu, immaterialitzau (bal.)
immaterialitzen
Perfet
he immaterialitzat
has immaterialitzat
ha immaterialitzat
hem immaterialitzat
heu immaterialitzat
han immaterialitzat
Imperfet
immaterialitzava
immaterialitzaves
immaterialitzava
immaterialitzàvem
immaterialitzàveu
immaterialitzaven
Plusquamperfet
havia immaterialitzat
havies immaterialitzat
havia immaterialitzat
havíem immaterialitzat
havíeu immaterialitzat
havien immaterialitzat
Passat simple
immaterialitzí
immaterialitzares
immaterialitzà
immaterialitzàrem
immaterialitzàreu
immaterialitzaren
Passat perifràstic
vaig immaterialitzar
vas (vares) immaterialitzar
va immaterialitzar
vam (vàrem) immaterialitzar
vau (vàreu) immaterialitzar
van (varen) immaterialitzar
Passat anterior
haguí immaterialitzat
hagueres immaterialitzat
hagué immaterialitzat
haguérem immaterialitzat
haguéreu immaterialitzat
hagueren immaterialitzat
Passat anterior perifràstic
vaig haver immaterialitzat
vas haver immaterialitzat
va haver immaterialitzat
vam haver immaterialitzat
vau haver immaterialitzat
van haver immaterialitzat
Futur
immaterialitzaré
immaterialitzaràs
immaterialitzarà
immaterialitzarem
immaterialitzareu
immaterialitzaran
Futur perfet
hauré immaterialitzat
hauràs immaterialitzat
haurà immaterialitzat
haurem immaterialitzat
haureu immaterialitzat
hauran immaterialitzat
Condicional
immaterialitzaria
immaterialitzaries
immaterialitzaria
immaterialitzaríem
immaterialitzaríeu
immaterialitzarien
Condicional perfet
hauria (haguera) immaterialitzat
hauries (hagueres) immaterialitzat
hauria (haguera) immaterialitzat
hauríem (haguérem) immaterialitzat
hauríeu (haguéreu) immaterialitzat
haurien (hagueren) immaterialitzat

Tornar a l'índex

Mode subjuntiu

Present
immaterialitzi, immaterialitze (val.)
immaterialitzis, immaterialitzes (val.)
immaterialitzi, immaterialitze (val.)
immaterialitzem
immaterialitzeu
immaterialitzin, immaterialitzen (val.)
Perfet
hagi (haja) immaterialitzat
hagis (hages) immaterialitzat
hagi (haja) immaterialitzat
hàgim (hàgem) immaterialitzat
hàgiu (hàgeu) immaterialitzat
hagin (hagen) immaterialitzat
Imperfet
immaterialitzés, immaterialitzara (val.), immaterialitzàs (val., bal.)
immaterialitzessis, immaterialitzares (val.), immaterialitzassis (bal.), immaterialitzesses, immaterialitzasses (val., bal.)
immaterialitzés, immaterialitzara (val.), immaterialitzàs (val., bal.)
immaterialitzéssim, immaterialitzàrem (val.), immaterialitzàssim (bal.), immaterialitzéssem, immaterialitzàssem (val., bal.)
immaterialitzéssiu, immaterialitzàreu (val.), immaterialitzàssiu (bal.), immaterialitzésseu, immaterialitzàsseu (val., bal.)
immaterialitzessin, immaterialitzaren (val.), immaterialitzassin (bal.), immaterialitzessen, immaterialitzassen (val., bal.)
Plusquamperfet
hagués (haguera) immaterialitzat
haguessis (hagueres) immaterialitzat
hagués (haguera) immaterialitzat
haguéssim (haguérem) immaterialitzat
haguéssiu (haguéreu) immaterialitzat
haguessin (hagueren) immaterialitzat

Tornar a l'índex

Mode imperatiu

Present
 
immaterialitza
immaterialitzi, immaterialitze (val.)
immaterialitzem
immaterialitzeu, immaterialitzau (bal.)
immaterialitzin, immaterialitzen (val.)

Tornar a l'índex

Formes no personals

Formes no personals
Infinitiu immaterialitzar
Infinitiu compost haver immaterialitzat
Gerundi immaterialitzant
Gerundi compost havent immaterialitzat
Participi immaterialitzat , immaterialitzada , immaterialitzats , immaterialitzades

Tornar a l'índex

Definició

  1. Fer immaterial, incorpori

La definició del verb prové del Viccionari i està sotmesa a les condicions de la llicència Creative Commons Reconeixement-CompartirIgual (CC BY-SA 3.0). Podeu millorar-la editant la seva entrada al Viccionari.

Tornar a l'índex

Abreviatures
  • cent. forma verbal d'ús en la variant central i nord-occidental
  • val. forma verbal d'ús en la variant valenciana
  • bal. forma verbal d'ús en la variant balear
  • ort. pre-2017. forma vàlida en l'ortografia anterior a l'any 2017

O llisteu els verbs que comencen per:
A - B - C - D - E - F - G - H - I - J - K - L - M - N - O - P - Q - R - S - T - U - V - W - X - Y - Z

Aquest diccionari s'ha generat a partir de les dades lingüístiques del diccionari de Softcatalà publicat amb llicència dual LGPL v2.1 i GPL v2. Les definicions dels verbs provenen del Viccionari i es publiquen sota llicència de Creative Commons Reconeixement/Compartir-Igual.