Conjugació del verb «singularitzar»

Compartiu

Escriviu el verb que voleu cercar i premeu el botó de cerca.

O llisteu els verbs que comencin per:
A - B - C - D - E - F - G - H - I - J - K - L - M - N - O - P - Q - R - S - T - U - V - W - X - Y - Z

singularitzar

Mode indicatiu

Present
jo singularitzo (cent.), singularitze (val.), singularitz (bal.)
tu singularitzes
ell, ella, vostè singularitza
nosaltres singularitzem, singularitzam (bal.)
vosaltres, vós singularitzeu, singularitzau (bal.)
ells, elles, vostès singularitzen
Perfet
jo he singularitzat
tu has singularitzat
ell, ella, vostè ha singularitzat
nosaltres hem singularitzat
vosaltres, vós heu singularitzat
ells, elles, vostès han singularitzat
Imperfet
jo singularitzava
tu singularitzaves
ell, ella, vostè singularitzava
nosaltres singularitzàvem
vosaltres, vós singularitzàveu
ells, elles, vostès singularitzaven
Plusquamperfet
jo havia singularitzat
tu havies singularitzat
ell, ella, vostè havia singularitzat
nosaltres havíem singularitzat
vosaltres, vós havíeu singularitzat
ells, elles, vostès havien singularitzat
Passat simple
jo singularitzí
tu singularitzares
ell, ella, vostè singularitzà
nosaltres singularitzàrem
vosaltres, vós singularitzàreu
ells, elles, vostès singularitzaren
Passat perifràstic
jo vaig singularitzar
tu vas (vares) singularitzar
ell, ella, vostè va singularitzar
nosaltres vam (vàrem) singularitzar
vosaltres, vós vau (vàreu) singularitzar
ells, elles, vostès van (varen) singularitzar
Passat anterior
jo haguí singularitzat
tu hagueres singularitzat
ell, ella, vostè hagué singularitzat
nosaltres haguérem singularitzat
vosaltres, vós haguéreu singularitzat
ells, elles, vostès hagueren singularitzat
Passat anterior perifràstic
jo vaig haver singularitzat
tu vas haver singularitzat
ell, ella, vostè va haver singularitzat
nosaltres vam haver singularitzat
vosaltres, vós vau haver singularitzat
ells, elles, vostès van haver singularitzat
Futur
jo singularitzaré
tu singularitzaràs
ell, ella, vostè singularitzarà
nosaltres singularitzarem
vosaltres, vós singularitzareu
ells, elles, vostès singularitzaran
Futur perfet
jo hauré singularitzat
tu hauràs singularitzat
ell, ella, vostè haurà singularitzat
nosaltres haurem singularitzat
vosaltres, vós haureu singularitzat
ells, elles, vostès hauran singularitzat
Condicional
jo singularitzaria
tu singularitzaries
ell, ella, vostè singularitzaria
nosaltres singularitzaríem
vosaltres, vós singularitzaríeu
ells, elles, vostès singularitzarien
Condicional perfet
jo hauria (haguera) singularitzat
tu hauries (hagueres) singularitzat
ell, ella, vostè hauria (haguera) singularitzat
nosaltres hauríem (haguérem) singularitzat
vosaltres, vós hauríeu (haguéreu) singularitzat
ells, elles, vostès haurien (hagueren) singularitzat

singularitzar

Mode subjuntiu

Present
jo singularitzi, singularitze (val.)
tu singularitzis, singularitzes (val.)
ell, ella, vostè singularitzi, singularitze (val.)
nosaltres singularitzem
vosaltres, vós singularitzeu
ells, elles, vostès singularitzin, singularitzen (val.)
Perfet
jo hagi (haja) singularitzat
tu hagis (hages) singularitzat
ell, ella, vostè hagi (haja) singularitzat
nosaltres hàgim (hàgem) singularitzat
vosaltres, vós hàgiu (hàgeu) singularitzat
ells, elles, vostès hagin (hagen) singularitzat
Imperfet
jo singularitzés, singularitzara (val.), singularitzàs (val., bal.)
tu singularitzessis, singularitzares (val.), singularitzassis (bal.), singularitzesses, singularitzasses (val., bal.)
ell, ella, vostè singularitzés, singularitzara (val.), singularitzàs (val., bal.)
nosaltres singularitzéssim, singularitzàrem (val.), singularitzàssim (bal.), singularitzéssem, singularitzàssem (val., bal.)
vosaltres, vós singularitzéssiu, singularitzàreu (val.), singularitzàssiu (bal.), singularitzésseu, singularitzàsseu (val., bal.)
ells, elles, vostès singularitzessin, singularitzaren (val.), singularitzassin (bal.), singularitzessen, singularitzassen (val., bal.)
Plusquamperfet
jo hagués (haguera) singularitzat
tu haguessis (hagueres) singularitzat
ell, ella, vostè hagués (haguera) singularitzat
nosaltres haguéssim (haguérem) singularitzat
vosaltres, vós haguéssiu (haguéreu) singularitzat
ells, elles, vostès haguessin (hagueren) singularitzat

singularitzar

Imperatiu

Present
tu singularitza
ell, ella, vostè singularitzi, singularitze (val.)
nosaltres singularitzem
vosaltres, vós singularitzeu, singularitzau (bal.)
ells, elles, vostès singularitzin, singularitzen (val.)

singularitzar

Formes no personals

Formes no personals
Infinitiu singularitzar
Infinitiu compost haver singularitzat
Gerundi singularitzant
Gerundi compost havent singularitzat
Participi singularitzat, singularitzada, singularitzats, singularitzades