Conjugació del verb «pluralitzar»

Compartiu

Escriviu el verb que voleu cercar i premeu el botó de cerca.

O llisteu els verbs que comencin per:
A - B - C - D - E - F - G - H - I - J - K - L - M - N - O - P - Q - R - S - T - U - V - W - X - Y - Z

pluralitzar

Mode indicatiu

Present
jo pluralitzo (cent.), pluralitze (val.), pluralitz (bal.)
tu pluralitzes
ell, ella, vostè pluralitza
nosaltres pluralitzem, pluralitzam (bal.)
vosaltres, vós pluralitzeu, pluralitzau (bal.)
ells, elles, vostès pluralitzen
Perfet
jo he pluralitzat
tu has pluralitzat
ell, ella, vostè ha pluralitzat
nosaltres hem pluralitzat
vosaltres, vós heu pluralitzat
ells, elles, vostès han pluralitzat
Imperfet
jo pluralitzava
tu pluralitzaves
ell, ella, vostè pluralitzava
nosaltres pluralitzàvem
vosaltres, vós pluralitzàveu
ells, elles, vostès pluralitzaven
Plusquamperfet
jo havia pluralitzat
tu havies pluralitzat
ell, ella, vostè havia pluralitzat
nosaltres havíem pluralitzat
vosaltres, vós havíeu pluralitzat
ells, elles, vostès havien pluralitzat
Passat simple
jo pluralitzí
tu pluralitzares
ell, ella, vostè pluralitzà
nosaltres pluralitzàrem
vosaltres, vós pluralitzàreu
ells, elles, vostès pluralitzaren
Passat perifràstic
jo vaig pluralitzar
tu vas (vares) pluralitzar
ell, ella, vostè va pluralitzar
nosaltres vam (vàrem) pluralitzar
vosaltres, vós vau (vàreu) pluralitzar
ells, elles, vostès van (varen) pluralitzar
Passat anterior
jo haguí pluralitzat
tu hagueres pluralitzat
ell, ella, vostè hagué pluralitzat
nosaltres haguérem pluralitzat
vosaltres, vós haguéreu pluralitzat
ells, elles, vostès hagueren pluralitzat
Passat anterior perifràstic
jo vaig haver pluralitzat
tu vas haver pluralitzat
ell, ella, vostè va haver pluralitzat
nosaltres vam haver pluralitzat
vosaltres, vós vau haver pluralitzat
ells, elles, vostès van haver pluralitzat
Futur
jo pluralitzaré
tu pluralitzaràs
ell, ella, vostè pluralitzarà
nosaltres pluralitzarem
vosaltres, vós pluralitzareu
ells, elles, vostès pluralitzaran
Futur perfet
jo hauré pluralitzat
tu hauràs pluralitzat
ell, ella, vostè haurà pluralitzat
nosaltres haurem pluralitzat
vosaltres, vós haureu pluralitzat
ells, elles, vostès hauran pluralitzat
Condicional
jo pluralitzaria
tu pluralitzaries
ell, ella, vostè pluralitzaria
nosaltres pluralitzaríem
vosaltres, vós pluralitzaríeu
ells, elles, vostès pluralitzarien
Condicional perfet
jo hauria (haguera) pluralitzat
tu hauries (hagueres) pluralitzat
ell, ella, vostè hauria (haguera) pluralitzat
nosaltres hauríem (haguérem) pluralitzat
vosaltres, vós hauríeu (haguéreu) pluralitzat
ells, elles, vostès haurien (hagueren) pluralitzat

pluralitzar

Mode subjuntiu

Present
jo pluralitzi, pluralitze (val.)
tu pluralitzis, pluralitzes (val.)
ell, ella, vostè pluralitzi, pluralitze (val.)
nosaltres pluralitzem
vosaltres, vós pluralitzeu
ells, elles, vostès pluralitzin, pluralitzen (val.)
Perfet
jo hagi (haja) pluralitzat
tu hagis (hages) pluralitzat
ell, ella, vostè hagi (haja) pluralitzat
nosaltres hàgim (hàgem) pluralitzat
vosaltres, vós hàgiu (hàgeu) pluralitzat
ells, elles, vostès hagin (hagen) pluralitzat
Imperfet
jo pluralitzés, pluralitzara (val.), pluralitzàs (val., bal.)
tu pluralitzessis, pluralitzares (val.), pluralitzassis (bal.), pluralitzesses, pluralitzasses (val., bal.)
ell, ella, vostè pluralitzés, pluralitzara (val.), pluralitzàs (val., bal.)
nosaltres pluralitzéssim, pluralitzàrem (val.), pluralitzàssim (bal.), pluralitzéssem, pluralitzàssem (val., bal.)
vosaltres, vós pluralitzéssiu, pluralitzàreu (val.), pluralitzàssiu (bal.), pluralitzésseu, pluralitzàsseu (val., bal.)
ells, elles, vostès pluralitzessin, pluralitzaren (val.), pluralitzassin (bal.), pluralitzessen, pluralitzassen (val., bal.)
Plusquamperfet
jo hagués (haguera) pluralitzat
tu haguessis (hagueres) pluralitzat
ell, ella, vostè hagués (haguera) pluralitzat
nosaltres haguéssim (haguérem) pluralitzat
vosaltres, vós haguéssiu (haguéreu) pluralitzat
ells, elles, vostès haguessin (hagueren) pluralitzat

pluralitzar

Imperatiu

Present
tu pluralitza
ell, ella, vostè pluralitzi, pluralitze (val.)
nosaltres pluralitzem
vosaltres, vós pluralitzeu, pluralitzau (bal.)
ells, elles, vostès pluralitzin, pluralitzen (val.)

pluralitzar

Formes no personals

Formes no personals
Infinitiu pluralitzar
Infinitiu compost haver pluralitzat
Gerundi pluralitzant
Gerundi compost havent pluralitzat
Participi pluralitzat, pluralitzada, pluralitzats, pluralitzades