Conjugació del verb «fendre»

Compartiu

Escriviu el verb que voleu cercar i premeu el botó de cerca.

O llisteu els verbs que comencin per:
A - B - C - D - E - F - G - H - I - J - K - L - M - N - O - P - Q - R - S - T - U - V - W - X - Y - Z

fendre

Mode indicatiu

Present
jo fenc
tu fens
ell, ella, vostè fen
nosaltres fenem
vosaltres, vós feneu
ells, elles, vostès fenen
Perfet
jo he fes
tu has fes
ell, ella, vostè ha fes
nosaltres hem fes
vosaltres, vós heu fes
ells, elles, vostès han fes
Imperfet
jo fenia
tu fenies
ell, ella, vostè fenia
nosaltres feníem
vosaltres, vós feníeu
ells, elles, vostès fenien
Plusquamperfet
jo havia fes
tu havies fes
ell, ella, vostè havia fes
nosaltres havíem fes
vosaltres, vós havíeu fes
ells, elles, vostès havien fes
Passat simple
jo fenguí
tu fengueres
ell, ella, vostè fengué
nosaltres fenguérem
vosaltres, vós fenguéreu
ells, elles, vostès fengueren
Passat perifràstic
jo vaig fendre
tu vas (vares) fendre
ell, ella, vostè va fendre
nosaltres vam (vàrem) fendre
vosaltres, vós vau (vàreu) fendre
ells, elles, vostès van (varen) fendre
Passat anterior
jo haguí fes
tu hagueres fes
ell, ella, vostè hagué fes
nosaltres haguérem fes
vosaltres, vós haguéreu fes
ells, elles, vostès hagueren fes
Passat anterior perifràstic
jo vaig haver fes
tu vas haver fes
ell, ella, vostè va haver fes
nosaltres vam haver fes
vosaltres, vós vau haver fes
ells, elles, vostès van haver fes
Futur
jo fendré
tu fendràs
ell, ella, vostè fendrà
nosaltres fendrem
vosaltres, vós fendreu
ells, elles, vostès fendran
Futur perfet
jo hauré fes
tu hauràs fes
ell, ella, vostè haurà fes
nosaltres haurem fes
vosaltres, vós haureu fes
ells, elles, vostès hauran fes
Condicional
jo fendria
tu fendries
ell, ella, vostè fendria
nosaltres fendríem
vosaltres, vós fendríeu
ells, elles, vostès fendrien
Condicional perfet
jo hauria (haguera) fes
tu hauries (hagueres) fes
ell, ella, vostè hauria (haguera) fes
nosaltres hauríem (haguérem) fes
vosaltres, vós hauríeu (haguéreu) fes
ells, elles, vostès haurien (hagueren) fes

fendre

Mode subjuntiu

Present
jo fengui, fenga (val.)
tu fenguis, fengues (val.)
ell, ella, vostè fengui, fenga (val.)
nosaltres fenguem
vosaltres, vós fengueu
ells, elles, vostès fenguin, fenguen (val.)
Perfet
jo hagi (haja) fes
tu hagis (hages) fes
ell, ella, vostè hagi (haja) fes
nosaltres hàgim (hàgem) fes
vosaltres, vós hàgiu (hàgeu) fes
ells, elles, vostès hagin (hagen) fes
Imperfet
jo fengués, fenguera (val.)
tu fenguessis, fengueres (val.), fenguesses
ell, ella, vostè fengués, fenguera (val.)
nosaltres fenguéssim, fenguérem (val.), fenguéssem
vosaltres, vós fenguéssiu, fenguéreu (val.), fenguésseu
ells, elles, vostès fenguessin, fengueren (val.), fenguessen
Plusquamperfet
jo hagués (haguera) fes
tu haguessis (hagueres) fes
ell, ella, vostè hagués (haguera) fes
nosaltres haguéssim (haguérem) fes
vosaltres, vós haguéssiu (haguéreu) fes
ells, elles, vostès haguessin (hagueren) fes

fendre

Imperatiu

Present
tu fen
ell, ella, vostè fengui, fenga (val.)
nosaltres fenguem
vosaltres, vós feneu
ells, elles, vostès fenguin, fenguen (val.)

fendre

Formes no personals

Formes no personals
Infinitiu fendre
Infinitiu compost haver fes
Gerundi fenent
Gerundi compost havent fes
Participi fes, fesa, fesos, feses